"Vai Jums ir radušies kādi jautājumi? Sazinieties ar mums!"
Vai Jums ir nepieciešama individuāla konsultācija?

Novecojušas mēbeles – brīnišķīgs veids, kā atdzīvināt vecas mēbeles jaunai dzīvei.

1

Nav nozīmes cik strauji attīstās mūsu sabiedrība, laika pārbaudītas pagātnes relikvijas, piemēram, klasiskā mūzika, grāmatas, gleznas, mode un etiķetes normas cilvēku acīs vienmēr tiks novērtētas. Interjers, šajā gadījumā, nav izņēmums. Jūs nekad nekļūdīsieties izvēloties klasiska vai Provansas stila dizainu. Tieši Provansas stils pēdējā laikā ir kļuvis ļoti populārs cilvēku vidū, kad nepieciešams mēbelēt vasarnīcu vai villu. Šis stils fokusējas uz antīkām, novecojušām mēbelēm un detaļu bagātību, kas izstaro pagātnes auru.

Cilvēki uzskata, ka, lai iekārtotu savas mājas interjeru ar novecojušām retro stila mēbelēm, ir nepieciešams doties uz veikalu un tērēt lielas naudas summas, bieži vien neaizdomājoties par pašu mājas bēniņos uzkrātajām vecajām mēbelēm. Varbūt tas ir Jūsu bērnības rakstāmgalds uz kura Jūs pildījās mājasdarbus skolas laikā vai ieskrāpējāt tā virsmā savas simpātijas vārdu. Iespējams Jums ir palicis vecvecāku mantojums no tām tālajām dienām, kad vecmāmiņa ar rokām rīvēja kartupeļus, lai gatavotu cepelīnus. Tā ir lieliska iespēja atdzīvināt daļu no savas ģimenes pagātnes un izveidot unikālas mēbeles, kuras lieliski pildīs dekorācijas funkcijas Jūsu ģimenes miera oāzē – Jūsu vasarnīcā. Sekojiet mūsu ieteikumiem un pavisam drīz Jūs varēsiet izbaudīt Jūsu pašu rokām darinātas oriģinālas mēbeles!

2

Kā sagatavoties?
Pirms sāciet darbu, pārliecinieties, ka Jums ir pieejami visi nepieciešamie darbarīki.
Jums būs nepieciešams
– vecs galds, kumode vai kāda cita mēbele, kas netiek vairs izmantots
– lateksa krāsa, piemērota virsmas pārklāšanai
– laka koka virsmai. Vadoties pēc pieredzes Jūs variet izmantot glancētu vai matētu lamināciju.
– krāsošanas darbarīki
– vasks
– vidēja biezuma tērauda vilna
– smilšpapīrs
– labas kvalitātes raupja auduma gabals

5 soļi līdz mērķa sasniegšanai
Lai saprastu, ka šis projekts nemaz nav tik sarežģīts, mēs izklāstīsim kā 5 soļos Jūs varēsiet radīt mēbeles ar nolietojuma efektu.
1. Maigi, nepārcenšoties, noberziet koka virsmu ar smilšpapīru. Ja mēbeles virsma ir krāsota, pilnībā noberziet visas mēbeles detaļas un noslaukiet virsmu ar auduma lupatiņu.
2. Nokrāsojiet mēbeles virsmu ar krāsu pēc Jūsu izvēles.

3
3. Lai panāktu nolietojuma efektu, pēc tam, kad krāsa ir nožuvusi, maigi noberziet krāsas virskārtu vietās, kur dabiski veidotos nolietojuma pēdas – stūrus, kājas, atvilktnes, rokturus, jebkur, kur uz mēbeles virsmas laika gaitā varētu parādīties nolietojuma pēdas. Vietās, kur vēlaties izcelt krāsu, ierīvējiet nedaudz vaska. Lai pilnībā pabeigtu projektu, nopulējiet visas detaļas un noslēgumā nolakojiet mēbeles virsmu.
4. Lai atvieglotu darbu un izvairītos no problēmām, Jums vajadzētu sekot pāris noteikumiem. Nepārcentieties ar smilšpapīra lietošanu, jo pastāv iespēja sabojāt krāsu un nolietojuma efekts vairs nebūs tik dabisks. Neaizmirsties kārtīgi notīrīt virsmu no putekļiem izmantojot auduma lupatiņu. Pēc tam, kad krāsa ir nožuvusi un virsma ir ievaskota, noberziet vēlamos virsmas laukumus ar tērauda vilnu. Neuztraucieties par to, ka tērauda vilna varētu sabojāt krāsas slāni, jo Jūs taču esiet ieguldījuši visu šo laiku, lai liktu mēbelei izskatīties ilgi lietotai un tērauda vilna šo efektu var sniegt vislabāk.

4
5. Ja, jūsuprāt, konkrētai mēbelei ir nepieciešami papildus dekorācijas un ja Jums ir pietiekoši daudz apņēmības un pacietības, Jūs variet izdaiļot to, lai iegūtu perfektu produktu. Jūs variet darīt visu, ko vien vēlaties – krāsot, veidot grebumus, piekombinēt jaunas detaļas, pielīmēt gleznu imitācijas un daudz ko citu. Katrā ziņā, lielākā darba daļa jau ir aiz muguras un Jums ir iemesls lepoties ar savām amatnieka prasmēm, jo Jūs nupat devāt vecai mēbelei otru dzīvi, tajā pašā laika ietaupot naudu un izveidojo unikālu meistardarbu pašu rokām.

Komentārs


Leave a Reply

×